Blog



Konstrukcja kratownicowa pod elewację drewnianą (półbal).{



Opis: W filmie dzielę się informacją jak wykonać konstrukcję kratownicową pod elewację drewnianą i wykonanie ocieplenia wełną mineralną....

Konstrukcja kratownicowa pod elewację drewnianą (półbal).

- Pod stalażem nie ma wełny? Ja zrobiłem wełnę 10cm, ale 2x5 na kontrłatach krzyżowo, tak że pod każdą kontrłatą mam 5 cm wełny z poprzedniej warstwy, .....Więc nie ma mostków na drewnie. A sam stelaż już był podwaliną pod stelaż deski półbal...
- Jestem na etapie ocieplenia Starego domu drewnianego konstrukcje zrobiłem w pionie z łat 5x4 na kątownikach pod łaty bede kład wełnę z pasów w pionie A potem między łaty wełna 10 cm na to wiatroizolacje kontrłaty i deska pióro wpust w poziomie dom jest z bali O szer do 18 cm wiec myślę że będzie ciepło 🙂
Zerknij sobie też i tu collinite metal wax ja bym się z tym zgodził. - Witam czy zamiast wełny można użyć stropianu ?
- Ta wełna wygląda na wełnę elewacyjną (twarda i sztywna) - czyli do naciągania kleju, do tego typu konstrukcji warstwowych powinno stosować się wełnę w płytach ale miękką np Rockwool Rockton, ona jest elastyczna i ładnie się układa między legarami.
- Powiedz mi czy jeżeli mam część domu z murem 40 cm a część gazobeton to mogę na gazobetonie dać 5cm grubszą wełnę np 20cm?
- 👍
- Czy z technologicznego punktu patrzenia mokre drewno z konstrukcji stelaża nie będzie powodować jakiś niepożądanych skutków ?
- Witam mam pytanie jakiej firmy wełny pan użył ? Dziękuje za odpowiedź
- jaką siatkę użyłeś na zabezpieczenie przed szkodnikami ? z jakiego materiału itp ?
- Witam, też robię elewacje wentylowana na gazobeton, tyle że ja raczej zastosuję steico join, droższe rozwiązanie ale znika sporo problemów. Problem mam tylko ze znalezieniem folii wiatrochlonnej w kolorze czarnym odpornej na UV. Elewacja będzie z pionowych desek ułożonych z przerwami więc muszę zrobić ładne czarne i odporne "tło" z tyłu. Może spotkał się Pan z taką folią?
- Było postawić konstrukcyjną ścianę z tego bała na pioro-wpust wzajemnie i do słupów, na dole podwalina, na górze oczep, w środku wełna i deska albo płyta gipsowa. Mniej roboty, zero wkrętów i łączników, a dom ciepły. To się nazywa konstrukcja sumikowo-łątkowa.
- Dobra robota. Mnie też to czeka tylko na domku drewnianym. Chciałbym zobaczyć efekt końcowy :)
- Chętnie bym zobaczył tak ocieplony dom sfilmowany kamerą termowizyjną, bo bardzo mnie ciekawi czy ten drewniany ruszt jakoś bardzo wyraźnie (negatywnie) będzie się odznaczał na termowizji. Drewno niby też jest izolatorem, ale jednak o wiele gorszym niż wełna.
- Łapka w górę.
- Od razu zaznaczam, że jestem laikiem, by nie było 😉 Mam drewniany stary dom, od środka jest ocieplenie, wełną 5 cm. Teraz od zewnątrz chcę dać 10 cm, i na to deskę elewacyjną. Dom jest niewysoki, ma 2,25 cm z zewnątrz ( + podwalina itd). Czy danie takiej deski 10, spełni swoją rolę i spokojnie przykręcę do niej deskę elewacyjną?? (mam zamiar pionowo robić "kratownicę")
- Dobra robota
- 👍
- cześć. chyba na wszystkich filmach o elewacjach drewnianych widzę ocieplenie wełną. czym to jest podyktowane? czy styropian też może być? pytam bo też mam w planie elewacje z drewna. ściany mam z pustaka porotherm. pozdrawiam, dobry filmik.
- Czy ta siatka zabezpieczająca przed gryzoniami jest metalowa, czy też zwykła polietylenowa pod elewacje metodą na "mokro"?
- Jak myślicie nada się do tego wełna z rolki ?